• Apel z okazji świąt majowych

25 kwietnia mieliśmy okazję wziąć udział w szkolnych obchodach świąt majowych. Na scenie królowała klasa 7a ze spektaklem "Opowieść majowa", który nawiązywał do historii Ebenezera Scrooge'a - bohatera omawianej niedawno lektury. Były więc duchy, dziwne sny i spotkania, trochę moralizatorstwa, nieco humoru i muzyki, a przede wszystkim niesamowita przemiana głównego bohatera. Słowo mówione zostało okraszone wzruszającymi popisami wokalnymi - usłyszeliśmy Agatę Mazelanik ("Mamo, tyś płakała") i Lilkę Ratajczak ("Mój dom"). W zachwyt wprawiła wszystkich przedszkolna orkiestra Jabłuszek, czyli grupy "0b", która pod "batutą" pani Michaliny Gawlik-Knury przygotowała utwór wokalno-instrumentalny "Jaki piękny kraj". Oczywiście, nie zabrakło popisów tanecznych - zespół Flash zachwycił nas kolejny raz. Obejrzeliśmy również film "Konstytucja" autorstwa reporterów z grup The Bees i Nierozpoznawalni.

• "Tacy sami, a jednak inni"

Pod takim właśnie hasłem minął nam ostatni tydzień. Wiele mówiliśmy o niepełnosprawności, akceptacji, różnorodności. Pani pedagog - Monika Bizgwa przygotowała dla klas zadania, które realizowaliśmy w czwartek podczas zajęć z wychowawcami. Uczniowie malowali z zamkniętymi oczami, stopami, lewą i prawą ręką, posługiwali się dotykiem, by odgadnąć, jakie przedmioty wylosowali. Rozwiązywali różne rebusy i zagadki, odczytywali hasła zaszyfrowane alfabetem Brailla. Klasy wypracowały również wspólnie kodeksy zachowania wobec osób z niepełnosprawnością.

• Projekt "ROZWIJAMY WIEDZĘ, UMIEJĘTNOŚCI, KOMPETENCJE KLUCZOWE UCZNIÓW W Zsp jEJKOWICE"