• Pedagog szkolny/pedagog specjalny

PEDAGOG SZKOLNY oraz PEDAGOG SPECJALNY

MONIKA BIZGWA

Jeśli chcesz porozmawiać o ważnych dla Ciebie sprawach, potrzebujesz pomocy lub wsparcia - przyjdź do mojego gabinetu - s. 30 (pierwsze piętro)

Zapraszam w godzinach:

PEDAGOG ZESPOŁU SZKOLNO – PRZEDSZKOLNEGO

PONIEDZIAŁEK 8.50 – 9.50 i 13.45 – 14.45

WTOREK 8.45 – 10.10

ŚRODA 8.00 – 10.10

CZWARTEK 10.50-11.50

PIĄTEK 8.45 – 10.00

PEDAGOG SPECJALNY

PONIEDZIAŁEK 9.50 - 12.50

WTOREK 10.10 – 14.00

ŚRODA 10.10 -13.45

CZWARTEK 8.45 – 10.45

PIĄTEK 10.00 – 11.00

wtorek 7.45. – 8.45 – GODZINA DOSTĘPNOŚCI

• Do zadań nauczyciela posiadającego kwalifikacje z zakresu pedagogiki specjalnej, zatrudnionego w celu współorganizowania kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, należy w szczególności:

1. Dokonywanie diagnozy potrzeb i możliwości ucznia po zapoznaniu się z dokumentacją psychologiczną, pedagogiczną i lekarską;
            2. Organizacja kształcenia specjalnego i opracowanie wraz z nauczycielami przedmiotu i innymi specjalistami indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego;
            3. Zapewnienie uczniom odpowiednich podręczników i specjalnych pomocy szkolnych np. indywidualnych kart pracy, sprawdzianów;
            4. Ocenianie pracy ucznia w porozumieniu z nauczycielem przedmiotu;
            5. Prowadzenie indywidualnych zajęć rewalidacyjnych oraz w miarę posiadanych kwalifikacji prowadzenie zajęć specjalistycznych uwzględniających specjalne potrzeby edukacyjne ucznia;
            6. Uczestniczenie w spotkaniach zespołu nauczycieli klas integracyjnych, w celu wymiany doświadczeń     i podnoszenia własnych kwalifikacji zawodowych;
            7. Czuwanie i wspieranie integracji pomiędzy dziećmi w jednej klasie, tak by uniknąć tzw. integracji pozornej szczególnie podczas wszystkich przerw i zajęć pozalekcyjnych;
            8. Tworzenie atmosfery akceptacji ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w środowisku uczniów, nauczycieli i rodziców.

PRZYJDŹ TAKŻE Z KAŻDĄ INNĄ SPRAWĄ, Z KTÓRĄ SAM NIE WIESZ, JAK SOBIE PORADZIĆ, WSPÓLNIE POSZUKAMY ROZWIĄZANIA.

PAMIĘTAJ ! NIE JESTEŚ SAM ! MASZ PRAWO SZUKAĆ POMOCY !

Godziny pracy:

PEDAGOG SZKOLNY
          IWONA GWÓŹDŹ

UCZENNICO ! UCZNIU !

Nazywam się Iwona Gwóźdź i jestem Twoim szkolnym pedagogiem. Jeśli chcesz porozmawiać o ważnych dla Ciebie sprawach, potrzebujesz pomocy lub wsparcia - przyjdź do mojego gabinetu na II piętrze lub do sekretariatu.

Zapraszam każdego, kto:

* Chce, by Go najzwyczajniej wysłuchać.

* Czuje, że inni Go nie rozumieją, jest samotny.

* Ma kłopoty rodzinne, znajduje się w trudnej  sytuacji.

* Ma problemy z uzyskaniem lepszych ocen.

* Chce podzielić się swoją radością, sukcesem.

* Zauważył, że łamane są w szkole prawa ucznia.

* Chciałby pomóc innym , a nie wie , w jaki sposób.

* Ma ciekawe pomysły i chce się  nimi podzielić.

* Chce popracować nad poznaniem siebie, nauczyć się lepszej organizacji nauki własnej, bezpiecznego rozwiązywania sporów i konfliktów czy radzenia  sobie w trudnych  sytuacjach.

PONIEDZIAŁEK  13.00 - 14.00

WTOREK             13.00 - 14.00