• Rok szkolny 2015/2016

• Spotkanie z policjantem

W dniu 08.09.2015 odbyło się spotkanie z panem  policjantem Rafałem Mandryszem. Uczniowie przypomnieli i utrwalili sobie zasady ruchu rogowego.

Konkurs wiedzy przyrodniczej

18 września 2015 r. Koło Łowieckie „Jaźwiec”  z Jejkowic zorganizowało i przeprowadziło konkurs wiedzy przyrodniczo-łowiecko-ekologicznej. Zawodnicy odpowiadali na 36 pytań w formie testowej.

Sprzątanie Świata

22 września w naszej szkole, został przeprowadzony apel z okazji 22 akcji „Sprzątanie Świata- Polska 2015”. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Wyprawa-poprawa”. Uczniowie klasy VI c „zabrali” wszystkich uczniów na wyprawę kosmiczną, podczas której słuchacze mieli możliwość poznać nasz Układ Słoneczny i zagrożenia czyhające na świat ze strony człowieka.

Zielona Szkoła Jastrzębia Góra

Jak co roku klasy III wraz z wychowawcami wyjechali na Zieloną Szkołę nad Morze Bałtyckie.

Światowy Dzień Mycia Rąk

22 października 2015 r. uczniowie klasy I c i Id wzięli udział w  zajęciach edukacyjnych z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk, które zostały zorganizowane przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku. Dzieci  w ciekawy sposób pogłębiły swoją wiedzę na temat konieczności mycia rąk i w jakich sytuacjach trzeba o tej czynności pamiętać.

„Ćwiczymy z mistrzem” – kulturalne kibicowanie

Piątek, 13 listopada 2015 odbyło się spotkanie z panem Mariuszem Prudlem. Na początku pan Mariusz poprowadził rozgrzewkę i regularną lekcję wychowania fizycznego dla klas szóstych. Pomagał Tomasz Zielonka, nasz wuefista, bo prowadzenie lekcji z trzema klasami  naraz to nie jest prosta sprawa.  Lekcja ta oczywiście dotyczyła nauki podstaw siatkówki.

Jejkowickie Dni Promocji Zdrowia

Jak co roku w naszej szkole odbyły się Jejkowickie Dni Promocji Zdrowia. Uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia.

Lekcja Zoologii w Szkole Podstawowej

Zbiórka karmy dla zwierząt bezdomnych

Zima to bardzo ciężka pora roku dla zwierząt, dlatego w listopadzie 2014 odbyła się w naszej szkole akcja pod hasłem „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!”, która miała na celu zbiórkę karmy, koców dla zwierząt znajdujących się w schronisku. Uczniowie jak zwykle ochoczo odpowiedzieli na apel.

VI Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego

25 listopada 2015 po raz szósty z rzędu zawodnicy naszej szkoły wzięli udział w Andrzejkowym Turnieju Tenisa Stołowego. Zawody został rozegrane w ramach współpracy szkół im. Jana III Sobieskiego.

Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego

1 grudnia 2015 r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Gwiazdkowy Turniej Tenisa Stołowego o tytule Mistrza Szkoły.  Dodatkowo w czasie wolnym zawodnicy rysowali plakaty profilaktyczne na temat „ Kibole, blokersi, grupy podwórkowe- co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenia, jak się bronić  przed wciągnięciem do „paczki”. Pani pedagog przeprowadziła pogadanki i naukę w ww. tematyce dla uczniów klas 1-3.

VI Mikołajkowy Turniej Dwóch Ogni

16 grudnia 2015 r. reprezentacji naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego pojechali do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Lyskach na międzygminne zawody sportowe.

Góra Grosza

Jak co roku, na przełomie miesiąca listopada i grudnia Szkolne Koło PCK zorganizowało akcję pod hasłem „Góra Grosza”, w której wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Akcja polegała na zbiórce grosików o różnej wartości.

Dzień Hobbysty

Jak co roku w naszej szkole z okazji Dnia Wiosny odbył się Dzień Hobbysty. Chętni uczniowie pokazywali swoje zbiory oraz omawiali czym się interesują co jest ich pasją.

Odyseja Umysłu

Marzymy, Myślimy, Tworzymy

Grupa Odyseuszy wzięła udział w międzynarodowym konkursie edukacyjnym Odyseja Umysłu. Na eliminacjach regionalnych wywalczyli awans do Finału Ogólnopolskiego, który odbył się w Gdyni. Zdobyli 8 miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Dzień Służby Zdrowia

W dniu 07.04.2016 r. odbył się apel z okazji Dnia Służby Zdrowia. Apel ten przygotowali uczniowie klasy I a i I b wraz z wychowawcami. Zaproszono Gości pana doktora Krzysztofa Stolarczyka, panią pielęgniarkę Mariannę Głowicką oraz pana Tomka Zielonkę, który zawsze chętnie udziela pierwszej pomocy potrzebującym uczniom.

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi do naszej szkoły przybyli goście z Koła Łowieckiego „Jaźwiec” , którzy opowiadali o swoich zainteresowaniach.  Poruszano również temat odpowiedniej segregacji śmieci.

Turniej Nordic Walking

Tegoroczny Turniej Nordic Walking odbył się w piękny, słoneczny dzień. Na linii startu do walki o zwycięstwie stanęło 22 reprezentantów ze szkoły podstawowej oraz 80 innych uczestników.

Powiatowy Turniej Minisiatkówki

7 kwietnia 2016 r. na hali sportowej w Jejkowicach odbył się Powiatowy Turniej Minisiatkówki w kategorii dziewcząt i chłopców. Rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym.