• KÓŁKO TANECZNE

• Kółko taneczne

ZAJĘCIA TANECZNE DLA DZIECI

Zapraszam wszystkie dzieci do uczęszczania na zajęcia taneczne, które będą odbywać się w szkole.

Chciałabym prosić o zapisy do dwóch grup:

-klasy od I do III,

-klasy od IV wzwyż.

Zajęcia te będą przygotowywać dzieci i młodzież do nauki tańca kreatywnego, tańczonego do muzyki tradycyjnej.

Młodsze dzieci, na zajęciach, będą także tańczyć zumbę kids oraz taniec kreatywny w kręgu, a oprócz tego będą uczyć się choreografii, by taniec mógł być przedstawiany podczas występów publicznych.

Dzieci starsze i młodzież, będą mogły rozwijać się ucząc się elementów tańca jazzowego i nowoczesnego, a oprócz tego elementów tańca tradycyjnego, tańczonego do muzyki tradycyjnej świata. Przygotowane choreografie będą przedstawiane podczas występów publicznych.

Na zapisy czekam codziennie w świetlicy szkolnej a spotkanie organizcyjne odbędzie się w piątek, 28.09.2018 r. o godz.14.45. w świetlicy szkolnej.

Zajęcia rozpoczną się w październiku i odbywać się będą we wtorki o 14.45. grupa starsza i w środy o 14.45. grupa młodsza.

Zapraszam serdecznie,

Bogusława Sznajder

• Makulatura!

Ogłaszamy  jak co roku zbiórkę makulatury. Makulaturę można przywozić w pierwszym tygodniu ,każdego miesiąca.

Zaczynamy od 1 października.

Bardzo dziękujemy za zbiórkę z ubiegłego roku szkolnego.

Udało  się zebrać 8 227 kg makulatury, za którą otrzymaliśmy 2238,75 zł.Za otrzymane pieniądze w szkole zostało wymienione oświetlenie na energooszczędne. Lampy zostały wymienione na holu – stara szkoła oraz w 5 salach lekcyjnych.Za wszystko zapłacono    2388 zł. Kwotę której brakowało dołożyła Rada Rodziców.Za co bardzo dziękujemy. W tym roku szkolnym również za zebrane pieniądze chcemy wymienić resztę oświetlenia.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

• 19 września 2018 r. w ramach Jubileuszowej Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2018 uczniowie klasy VIA, wraz
            z wychowawczynią Ewą Nakielską,zorganizowali apel na sali gimnastycznej. Było to przedstawienie ekologiczne pod tytułem „Halo, tu mówią dzieci”.

Scenki w humorystyczny sposób opowiadały o zanieczyszczeniu naszej planety oraz skupione były na selektywnej zbiórce odpadów.W trakcie przedstawienia na scenie pojawiły się potwory ekologiczne, dziwaki-szkodniki, babcia z krową, dzieci z transparentem oraz kosmici. Widzów bardzo rozbawił występ krówki. Na zakończenie wszyscy występujący przedstawili głośny apel o to, aby dbać o naszą Ziemię

„Będą krzyczeć głośno, żeby nie truć świata, bo chcemy się życiem cieszyć długie lata.”,

„Widzimy, co się dzieje, nie może być jak jest. Dzieciaki do dorosłych wołają: S.O.S. !!!”

Dbajmy o naszą planetę wszyscy razem, każdego dnia.

• Zebranie przedstawicieli rad oddziałowych.

• Zapraszamy przedstawicieli rad oddziałowych Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jejkowicach, w skład którego wchodzą Gminne Przedszkole Publiczne w Jejkowicach i Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach, na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 27.09.2018 r. tj. czwartek, o godz. 17:30 w sali nr 28. Obecność obowiązkowa.

• KÓŁKO SZACHOWE

• KÓLKO SZACHOWE

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE KÓŁKA SZCHOWEGO

W poniedziałek, 17.09.2018 r. o godz.16.00. w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne kólka szachowego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

• Zaproszenie

• Zapraszamy wszystkich rodziców  przedszkolaków oraz oddziałów przedszkolnych w szkole w dniu 20  września (czwartek)  o godz.17.00  na ważne spotkanie rozpoczynające rok szkolny 2018/2019. Spotkanie odbędzie się na sali gimnastycznej w budynku Szkoły Podstawowej. Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

• Zaproszenie

• Zapraszamy wszystkich rodziców  uczniów klas I- VIII oraz III gimnazjum  w dniu 13 września ( czwartek) o godz.17.00  na ważne spotkanie rozpoczynające  rok szkolny 2018/2019. Spotkanie odbędzie się na hali sportowej. W trakcie zebrania zostaną omówione między innymi :harmonogram egzaminów klas VIII  i III gimnazjum, organizacja Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej, kształcenie specjalne, doradztwo zawodowe oraz jęz. mniejszości niemieckiej.

Po zabraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

• SZACHY!

• UWAGA!
            INFORMACJA DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW
            ZAINTERESOWANYCH UDZIAŁEM W ZAJĘCIACH KÓŁKA SZACHOWEGO

W zeszłym roku szkolnym odbywały się w naszej szkole zajęcia z kółka szachowego z trenerem dojeżdżającym z Rybnika.
            Uczniowie, którzy są zainteresowani udziałem w takich zajęciach proszeni są o zapisywanie się w świetlicy szkolnej.