• Akcja "Dzieci dzieciom"

• DAJ MISIAKA DLA DZIECIAKA

Szanowni  Państwo

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Dzieci dzieciom”, którą prowadzi Instytut Onkologii w Gliwicach.

Centrum Onkologii ogłosiło zbiórkę pluszaków dla swoich małych pacjentów. Zabawki pomogą dzieciom przetrwać trudny czas terapii.

„Każdego roku w Zakładzie Radioterapii leczona jest ponad setkadzieciaków.

Każdego dnia dzielnie stawiają czoło kolejnym etapom trudnej terapii. Staramy się nagradzać ich odwagę i siłę ducha małymi upominkami.”

To właśnie pluszowe maskotki wręczane są małym pacjentom Instytutu.

Osoby, które chciałyby wspomóc akcję, mogą się do niej przyłączyć i przynieść maskotkę do  pani Ewy Nakielskiej w terminie do 22 listopada 2019 r.

Co ważne – zabawka musi być NOWA!

Proszę, by do maskotki była dołączona informacja od kogojest podarowana i z której klasy, ułatwi mi to bieżące wpisywanie pozytywnych uwag.

Z góry dziękuję Wszystkim, którzy włączą się w akcję.

Ewa Nakielska

• Ogólnopolski Konkurs Misyjny „Mój szkolny kolega z Misji”

• Zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Misyjnego „Mój szkolny kolega z Misji”. Konkurs odbywać się będzie na trzech poziomach edukacyjnych:

a) pierwszy poziom edukacyjny – klasy I – III szkoły podstawowej

b) drugi poziom edukacyjny – klasy IV-VI szkoły podstawowej

c) trzeci etap edukacyjny: VII-VIII – szkoły  podstawowej.

Uczestnicy mogą uczestniczyć w dowolnej kategorii:

1. literackiej - napisać pracę w dowolnej formie literackiej, np. list, wiersz, opowiadanie, artykuł prasowy lub wywiad prezentującą działalność polskich misjonarzy w 99 krajach misyjnych albo też formy pomocy i zaangażowania uczniów w dzieło misyjne
            2. plastycznej - wykonać rysunek, grafikę  lub obraz ( technika dowolna) nie przekraczający formatu A3 (29,7x42 cm) – temat prac plastycznych nawiązuje do pracy misjonarzy lub form zaangażowania misyjnego dzieci i młodzieży.

Termin składania prac – do 2 grudnia 2019 r. do s. Sabiny lub s. Magdaleny.

• Zaproszenie

• Zapraszam przedstawicieli rad oddziałowych na zebranie w dniu 05.11.2019 r. na godzinę 17:00 do sali nr 28.

Patrycja Bober

• Konsultacje indywidualne

• Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas 1-8 na konsultacje indywidualne, które odbędą się w poniedziałek 28 października w godzinach 16.00-17.00.

• KOMPUTEROWE BADANIE WZROKU

• Informujemy, że komputerowe badanie wzroku, które miało być przeprowadzane 22 października przełożono na 23 pażdziernika od godziny 8.00.

Do badania zgłaszają się chętni uczniowie (karteczki rozdawane były w klasach). Koszt badania to 10 zł - płatne przy badaniu

• Dzień Edukacji Narodowej

• W dniu 14 października obchodzimy nasze wspólne święto - Dzień Edukacji Narodowej.  Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych. O godzinie 10.00 odbędzie się na małej sali gimnastycznej uroczysta akademia, na którą wszystkich chętnych uczniów zapraszamy!

• Makulatura

• Informujemy, że na dzień dzisiejszy Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jejkowicach nie odbiera makulatury.

• Odkręcamy – pomagamy- nakręteczki wciąż zbieramy!

• Szanowni Państwo!

Po raz kolejny w naszej szkole rusza akcja zbiórki nakrętek na rzecz Zosi – córeczki naszej absolwentki.

Liczymy na to, że w tym roku szkolnym Wy oraz Wasze rodziny również wesprzecie naszą akcję.

Zbiórka nakrętek rozpocznie się 1 października. Na korytarzu przy gabinecie pani pielęgniarki będzie ustawiony specjalny pojemnik do którego w dowolnym terminie można wrzucać nakrętki.

Tegoroczna akcja nie będzie premiowana żadnymi punktami, będzie to gest dobrej woli i szlachetnego serca.

Mamy nadzieję, że zbiórka z przeznaczeniem na tak szczytny cel będzie nadal cieszyła się dużą popularnością, i że w tym roku uda nam się wspólnie pobić zeszłoroczną ilość, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce.