• Nasz uczeń Oliver Kołek został laureatem Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2022/2023 i dzisiaj podczas uroczystości zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Katowicach odebrał Zaświadczenie z rąk Pani W-ce Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku Pani Aleksandry Derskiej. Gratulujemy!

• Gratulacje

• Dziękujemy uczniom klas trzecich za godne reprezentowanie naszej szkoły

w Międzygminnym Konkursie Ortograficznym.

• Gratulacje.

• W ubiegły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Dąbrowie Górniczej organizowane przez Związek Sportowy Mażoretek. Mistrzostwa zostały objęte patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uczennice naszej szkoły Natalia Newe klasa II a i Lucyna Kołodziej klasa II B wraz z Rybnicką Akademią Mażoretek Enigma wywalczyły Mistrzostwo Polski.

Natalia wywalczyła 4 złote medale w kategorii pompon defilada, scena, pompon klasyczny scena i miniformacja oraz srebro w duecie.

Lucynka złoto w kategorii scena pompon.

Mistrzynie Polski dostały nominację na Mistrzostwa Europy, które będą odbywały się w Mariborze na Słoweni.

• Gratulujemy.

• Laureaci XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci " Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy". Organizatorem konkursu był KRUS.

• Gratulacje!

• W dniach 4-7 maja w Dąbrowie Górniczej odbyły się Mistrzostwa Polski Mażoretek. W Mistrzostwach brało udział 59 zespołów, które dostały Awans po Mistrzostwach Okręgu. Łącznie zaprezentowano ponad 550 choreografii. Uczennica naszej szkoły Amelia Woszczyńska wraz z zespołem Fenix z Radlina zdobyła Wicemistrzostwo Polski w 3 kategoriach: Baton sport Duo/Trio kadetki, Baton sport mini formacja kadetki, Baton sport układ sceniczny kadetki.
            Amelia jest uczennicą klasy IV a. Na koncie posiada szereg tytułów i medali które zdobyła wraz z zespołem, począwszy od konkursów regionalnych, przez Mistrzostwa Polski po Mistrzostwa Europy. W najbliższym czasie czekają ją Mistrzostwa Europy na Słowenii.
            Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

• Konkurs Plastyczny!

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w konkursie:

Święta Jadwiga patronka Śląska

Regulamin w zakładce świetlica - konkursy!

• ANTONI KOŁODZIEJ Z KLASY IA ZAJMUJE 6 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POLSKI DO LAT 8!

• W czasie długiego majowego weekendu Antoni Kołodziej, reprezentant Klubu Szachowego Gambit Gorzyce, uczeń naszej szkoły, wziął udział w Mistrzostwach Polski w szachach do lat 8. W zawodach, które odbyły się w Poroninie wzięło udział aż 84 najsilniejszych młodych miłośników królewskiej gry w kraju. Antek zajął bardzo wysokie 6 miejsce.

Dodatkowo Antoni uzyskał ranking powyżej 1800 punktów i zdobył II kategorię szachową!

Wywalczenie tak wysokiego miejsca w Polsce to największy dotychczasowy sukces Antoniego. Tym samym zawodnik zapewnił sobie prawo do wnioskowania o uczestnictwo w Mistrzostwach Świata i Europy do lat 8 w 2023 roku.