• PRZEDSZKOLE W SZKOLE

Od 16 maja 2014 roku oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach mogą cieszyć się zmodernizowanymi i doposażonymi salami do zabaw i nauki przedszkolnej. Stało się tak poprzez udział w Projekcie Systemowym 9.1.1 Przedszkole w szkole.  Projekt ma zasięg ogólnopolski, a jego celem jest:

• poprawa warunków funkcjonowania istniejących oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych,
          • przygotowanie oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych w szkołach podstawowych do świadczenia usług najwyższej jakości na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym,
          • likwidacja barier w dostępie do edukacji przedszkolnej dzieci z terenów wiejskich i wiejsko-miejskich,
          • wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci nieobjętych wychowaniem przedszkolnym,
          • stałe, zgodne z polityką oświatową Państwa upowszechnianie edukacji przedszkolnej.

Zakres wsparcia udzielonego w ramach projektu objął takie zadania jak: dostosowanie pomieszczeń, zakup i montaż mebli oraz wyposażenia, zakup zabawek i pomocy dydaktycznych w tym sprzętu elektronicznego i multimedialnego. Dzieci mają dostęp do tablicy interaktywnej, mogą cieszyć się nowymi kącikami zabaw tematycznych np: aneks kuchenny, sklepik, biblioteczka, kącik muzyczny, królestwo klocków oraz inne.

Doposażona została również kuchnia szkolna o nowoczesny sprzęt gastronomiczny.

W najbliższym czasie czeka nas także organizacja placu zabaw przy szkole, która obejmować będzie wykonanie nawierzchni bezpiecznej oraz zakup i montaż urządzeń zabawowych.

Urszula Goraus

Zdjęcia do zobaczenia w galerii.