• Regulamin świetlicy szkolnej

1. Świetlica jest miejscem wypoczynku, zabawy i nauki.
          2. Świetlica czynna jest od godz. 6.45. do godz. 16.00.
          3. Do świetlicy przychodzimy przed lekcjami i po zakończonych lekcjach.
          4. Do świetlicy obowiązkowo przychodzimy w zmiennym obuwiu.
          5. Tornistry układamy w wyznaczonym do tego miejscu w świetlicy.
          6. Po wejściu do świetlicy obowiązkowo zgłaszamy swoją obecność.
          7. Obowiązkowo wykonujemy wszystkie polecenia wychowawcy.
          8. Pod żadnym pozorem nie opuszczamy świetlicy bez zgody wychowawcy.
          9. W świetlicy staramy się zachowywać cicho i spokojnie. Nie przeszkadzamy innym, zwłaszcza dzieciom odrabiającym lekcje.
          10. Zawsze zachowujemy się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa: nie biegamy, nie skaczemy, nie rzucamy zabawkami, klockami, piankami, tornistrami, przyborami szkolnymi, itp.
          11. Kategorycznie zabrania się narażania zdrowia i bezpieczeństwa innych dzieci: NIE WOLNO: bić innych, popychać, przewracać, szturchać, pluć, wyzywać, itp.
          12. Z gier i zabawek korzystamy zgodnie z ich przeznaczeniem, szanujemy je i każdorazowo odkładamy na wyznaczone miejsce.
          13. Dbamy o czystość i porządek w pomieszczeniach świetlicy. Sprzątamy po sobie gry i zabawki.
          14. Pamiętamy o obowiązujących formach grzecznościowych: proszę, przepraszam, dziękuję.
          15. Na obiad wychodzimy po informacji wychowawcy.
          16. Za rzeczy przyniesione przez dzieci do świetlicy, takie jak pieniądze, komórki, zabawki, segregatory z karteczkami itp. nauczyciele świetlicy nie odpowiadają.

17. Uczeń, który może sam wracać do domu, za każdym razem informuje wychowawcę o swoim wyjściu.
          18. Odbierając dziecko rodzice lub upoważnione osoby informują o tym wychowawcę w przypadku, gdy jest on zajęty w innej części świetlicy lub jest na dyżurze na stołówce szkolnej .

ZAPISY DOTYCZĄCE ZACHOWANIA BEZPIECZEŃSTWA

W ŚWIETLICY W CZASIE PANDEMII

1. Do świetlicy może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.

2.Uczeń wychodzi ze świetlicy według deklarowanych godzin wyjścia w karcie zgłoszenia. Rodzic/osoba upoważniona na karcie zgłoszeniowej odbiera dziecko sprzed budynku szkoły (drzwi od strony ul. szkolnej lub parkingu przy urzędzie gminy). W wyjątkowych sytuacjach prosimy korzystać z domofonu umieszczonego przy sali 29.

3.Uczeń który nie ukończył 7-go roku życia nie może sam wyjść ze świetlicy szkolnej do domu, rodzic zgłasza odbiór dziecka poprzez kontakt z wychowawcą świetlicy poprzez domofon umieszczony przy sali 29.

4. Uczeń może być przyprowadzany do świetlicy i z niej odbierany przez opiekunów bez objawów chorobowych. W miarę możliwości należy ograniczyć przebywanie w świetlicy osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk) i w wyznaczonych obszarach.

5. Ucznia w świetlicy obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust. Obowiązuje nakaz noszenia maseczki ochronnej.

6. Świetlicę należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.

7. W trakcie zajęć świetlicowych podczas stałej obecności dwóch wychowawców, jest możliwy podział na dwie grupy świetlicowe, aby ograniczyć liczebność uczniów w sali świetlicowej.

8. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy, które mogą sugerować chorobę zakaźną, powinien odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając minimum 2 m odległości od innych osób. Następnie powinien on niezwłocznie powiadomić rodziców o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

9. W razie konieczności kontakt rodzica z nauczycielem odbywa się przez dziennik elektroniczny lub na numer telefonu podany przez rodzica w karcie zapisu dziecka do świetlicy.

10. W miarę możliwości będą prowadzone zajęcia ruchowe na otwartej przestrzeni.

11. Uczeń przebywający w świetlicy bierze udział w zajęciach organizowanych przez wychowawców, korzysta tylko z wyznaczonych pomocy dydaktycznych.

12. Uczeń powinien posiadać własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć powinny znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą

13. Dziecko nie może zabierać do świetlicy niepotrzebnych przedmiotów (zabawek, samochodów, pluszaków etc).