• ZAPROSZENIE

• Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie. W czwartek 23 maja podczas GALI TALENTÓW podsumujemy pracę kół zainteresowań, które działają w naszej szkole z ramienia Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.  Uczniowie uczęszczający na zajęcia wokalne, taneczne, teatralne, plastyczne i reporterskie będą mieli okazję zaprezentować się przed szerszą publicznością i pochwalić dokonaniami w roku szkolnym 2023/2024.

• Niespodzianka

• Przed egzaminem z matematyki klasa 8a mogła dziś przetestować nową strefę odpoczynku. Podobno ławki są bardzo wygodne, a miejsce bardzo spodobało się uczniom. Już wiemy, gdzie będzie największa frekwencja podczas majowych i czerwcowych przerw. Kącik ufundowali i przygotowali państwo Agnieszka i Artur Żurman DZIĘKUJEMY!!!

• Informacja

• Informujemy, że w dniach od 13.05.2024r. do 22.05.2024r. sekretariat będzie czynny w godzinach od 7.00 do 15.00

• Uwaga! Kleszcze atakują!

• Uczniowe klas 1-3 biorą udział w kampanii edukacyjnej "Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy". Celem kampanii jest propagowanie podstawowych zasad ochrony przed kleszczami, edukacja w zakresie prawidłowego usuwania kleszcza, zwiększenie społecznej świadomości w zakresie profilaktyki chorób przenoszonych przez kleszcze, zwiększenie wiedzy na temat szczepień ochronnych jako skutecznej metody profilaktyki kleszczowego zapalenia mózgu. Więcej informacji o akcji można uzyskać u powiatowych koordynatorów kampanii we właściwej terenowo Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

• Dzień Strażaka

• 6 maja 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Jejkowicach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. W uroczystości uczestniczyli: Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, Włodarze Gminy Jejkowice, Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Jejkowicach, Młodzieżowa Drużyna Strażacka w Jejkowicach oraz społeczność szkolna. Uczniowie klas drugich i trzecich oraz Milena Buryba z klasy 5 przypomnieli strażakom i przybyłym gościom największe przeboje, które wybrzmiewały na festiwalach piosenki strażackiej. Uczniowie wrócili do dawnych lat i  odśpiewali największe przeboje  m.in.: „Orkiestra dęta”, „Hej, Bystra Woda”, „ Budujemy nowy dom”, „Och, Józef”, „Jak się masz kochanie”. Podczas apelu nie zabrakło również gości specjalnych. Pokazaliśmy, jakie talenty drzemią w naszych nauczycielach. Uroczystość wzbogacili swym występem pani Joanna Pawliczek i pan Aleksander Piecha. Na koniec wszyscy wysłuchaliśmy brzmienia perkusji, na której grał uczeń drugiej klasy - Szymon Lepiorz.

Gratulujemy i dziękujemy wymienionym artystom oraz nauczycielom, którzy odtworzyli dziś ten niezwykły świat fetiwali z minionych lat: pani Katarzynie Toman, pani Dorocie Dąbrowskiej-Machulik, pani Izabeli Zimny, pani Agacie Pytlik, pani Klaudii Kosteczko, pani Dorocie Chojnackiej oraz panu Zbigniewowi Dobrzyńskiemu.

• Gminne obchody świąt majowych

• Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z gminnych obchodów naszych narodowych świąt. Było pięknie, wzruszająco i biało-czerwono. Dziękujemy panu Damianowi Wojaczkowi za udostępnienie zdjęć, które w niesamowity sposób oddają wyjątkowość i atmosferę tego dnia.

Pełną relację można zobaczyćw zakładce "album fotograficzny". Na facebooku szkoły ukazał się również kilkuminutowy filmik z fragmentami przemówień i występów.  Polecamy!