• CZYTELNICZE BINGO

• ZAKONCZYŁA SIĘ AKCJA ZORGANIZOWANA PRZEZ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ "CZYTELNICZE BINGO".

Nagrodę specjalną otrzymali uczniowie:

Milena Sobik,

Lena Kowalska,

Karolina Wałach,

Cezary Wajs,

Monika Kędziorek.

Uczniowie ci zapełnili całą kartę CZYTELNICZEGO BINGO.

Gratulujemy wytrwałości i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

• Kiermasz Świąteczny

• 10 grudnia odbył się Kiermasz Świąteczny, podczas którego wystąpili uczniowie naszej szkoły. Grupa przedszkolna Malinki wykonała piosenkę "Oto dziś narodziła się miłość" (przyg. AleksandraWieczorek), klasa IIc zinstrumentalizowała "Trojoka" i zaśpiewała "WE WISH YOU A MERRY CHRISTMAS" (przyg. Katarzyna Knura). Siostry Ficek Duo zaprezentowały układ taneczny według własnego pomysłu do piosenki "Dear future husband". Trio wokalne (Milena Buryba, Aneta Kempny, Emilia Mazurek)  klas piątych zaśpiewało piosenkę "Święta, święta, święta" (przyg. Zbigniew Dobrzyński), a reprezentatnki klas szóstych (Karolina Ficek, Julia Kłopocka i Agata Mazelanik) wykonały pieśń "Raz w roku" (przyg. Zbigniew Dobrzyński).

Występom towarzyszył oczywiście św. Mikołaj wraz ze swoją anielską świtą. Dziękujemy za odwiedziny!

• Mikołajkowe wycieczki

• W ostatnim czasie nasi uczniowie odbywają ciekawe podróże - niedalekie, ale obfitujące w wartościowe  przeżycia i niezapomniane przygody. Klasy 1b oraz 3a i 2a odwiedziły Edukatorium w Rybniku. Klasa 3c uczestniczyła w Czernicy w warsztatach "Śladami św. Mikołaja". Klasy siódme z przejęciem i rozbawieniem jednocześnie oglądały niesamowitą adaptację sceniczną lektury -  "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa, a potem rozegrały turniej w kręgle. 4b podziwiała z widowni Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku swoją koleżankę - Natalię Morgałę, która zagrała jedną z głównych ról w przedstawieniu "Moje, nie moje", a klasa 4a wybrała się na mikołajkową wycieczkę do kina. Klasa 6b uczestniczyła w przedstawieniu profilaktycznym w TZR oraz obejrzała adaptację lektury - "Hobbit, czyli tam i z powrotem", natomiast klasa 5b integrowała się podczas gry w kręgle.  Na przedświąteczne wyjazdy udały się także nasze przedszkolaki.

• Mikołajki

• Miniony tydzień upłynął nam mikołajkowo. W środę zaroiło się w szkole od czerwonych czapek, symbole mikołaja czaiły się wszędzie. Ukryły się nawet w szkolnej kuchni. Po szkole i przedszkolach spacerował Mikołaj ze swoją świtą. Wszyscy otrzymali od tych niecodziennych gości słodkie upominki, a niektórzy mieli dłuższą pogawendkę z diabełkiem. Podczas zajęć z wychowawcą klasy z polecenia samorządu szkolnego  wykonały kalendarze adwentowe. Nagrodzone pierwszym miejscem  klasy - 1b i 7a - otrzymały tort i odblaski.

• Barbórka

• 4 grudnia świętowaliśmy wraz z górnikami  i pracownikami kopalni. W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której wystąpili uczniowie klas młodszych i grupy przedszkolne. Dziękujemy Gościom za liczne przybycie.

• Ogłoszenie wyników KONKURSÓW ŚWIETLICOWYCH

• Górnicze skarby – oczami dziecka

I miejsce: Emilia Koźlik 2b (ZSP nr 12 Rybnik)

II miejsce: Mikołaj Mrosek 1a (ZSP Jejkowice)

III miejsce: Maja Mazurek 2a (ZSP Lyski)

wyróżnienie: Zofia Kosteczko 2b (ZSP Lyski)

I miejsce: Zofia Roszak 4a (ZSP Jejkowice)

II miejsce: Zuzanna Drabina 5a (ZSP nr 12 Rybnik)

III miejsce: Sabina Czylok 7a (ZSP Jejkowice)

wyróżnienie: Franciszek Majer 6b (ZSP Jejkowice)

Stroik Bożonarodzeniowy

I miejsce: Oliwier Bednarek 0b

II miejsce: Szymon Buryba 2b

III miejsce: Miłosz Jeziorski 2c

Wyróżnienie: Julian Opałka 2c

I miejsce: Martyna Śmieja 5b

II miejsce: Jakub Buszka 5b

III miejsce: Amelia Woszczyńska 5a

Wyróżnienie: Paweł Madeja 5a

Wyróżnienie: Szymon Madeja 7a

Konkurs fotograficzny: Moje zdrowe śniadanie

I miejsce: Ksawery Forajter 3b

II miejsce: Igor Bober 2a

Serdecznie gratulujemy !

• Jejkowickie Dni Promocji Zdrowia

• Od 27 do 30 listopada w naszej szkole trwały Jejkowickie Dni Promocji Zdrowia. Jak co roku zaplanowano szereg zajęć, warsztatów dla wszystkich uczniów, którym przyświecało hasło  "Żyj zdrowo". Odbyły się :

- zajęcia taneczne,

- dogoterapia,

- warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy,

- pomiary poziomu cukru we krwi , ciśnienia tętniczego,

- spotkania z dietetykiem oraz psychologiem.

• INFORMACJA

• Od 27 listopada wejście główne od strony byłego Gimnazjum zostaje zamknięte ze względu na warunki atmosferyczne.

• 29 FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ w MDK w RYBNIKU

• W piątek, 21.11.2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbył się 29 Festiwal Piosenki Turystycznej o zasięgu wojewódzkim. Udział w nim wzięły: Emilia Mazurek z klasy 5 a, Milena Buryba z klasy 5 b oraz Karolina Ficek, Julia Kłopocka i Agata Mazelanik z klasy 6 b. Wszystkie dziewczyny zaprezentowały się rewelacyjnie a jury wyróżniło aż dwie nasze uczennice przyznając im odpowiednio: III miejsce Milenie Burybie oraz wyróżnienie Agacie Mazelanik w kategorii solistek klas V-VIII. Dziewczyny do występu przygotował pan Zbigniew Dobrzyński. GRATULUJEMY!

• Smakowite warsztaty:)

• 22 listopada podczas zajęć kulinarnych prowadzonych przez panią Sylwię Hylę odbyły się WARSZTATY LUKREM MALOWANE. Uczniowie poznali różne techniki dekoracji ciasteczek po czym sami przeszli do działania. Przekonali się, że nie wszystko, co wygląda na łatwe, jest takie w rzeczywistości. Nikt się jednak nie poddał i powstały przepiękne prace, które wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę. Trzeba przyznać, że najtrudniejsza okazała się walka z apetytem, trzeba było się starać, by nie zjeść swoich ciasteczek, zanim powstanie na nich malunek. Zabawa była przednia!