Zapraszamy chętnych uczniów klas II oraz III do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym "Święta w Bullerbyn".
Konkurs będzie dotyczył znajomości wybranych rozdziałów książki pt.: "Dzieci z Bullerbyn".
Zapisy w bibliotece szkolnej do 12.12
Zapraszamy chętnych uczniów klas II oraz III do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym "Święta w Bullerbyn".
Konkurs będzie dotyczył znajomości wybranych rozdziałów książki pt.: "Dzieci z Bullerbyn".
Zapisy w bibliotece szkolnej do 12.12
Biblioteka szkolna ogłasza wyniki konkursu "Nowa okładka mojej ulubionej książki":
I miejsce - Izabela Gembalczyk
II miejsce - Aleksandra Gembalczyk
III miejsce - Emilia Kwiatoń
wyróżnienie - Nina Śmieja oraz Wojciech Piwowarczyk
Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom!
Informujemy, że w dniu 09.12.2024 r. (poniedziałek) lekcje będą skrócone do 30 min. ale odbywać się będą według planu.
Poniżej lekcje po 30 min.:
1. 8.00 – 8.30
2. 8.35 – 9.05
3. 9.15 – 9.45
4. 9.50 – 10.20
- pierwsza przerwa obiadowa
5. 10.35 – 11.05
- druga przerwa obiadowa
6. 11.20 – 11.50
7. 12.00 – 12.30
8. 12.35 – 13.05
9. 13.10 – 13.40
Do przedszkola przyniesiono aż 43 prace na konkurs plastyczny "Moja ozdoba choinkowa". Wszystkie były zachwycające! Szanowne jury miało niezykle trudne zadanie. Po bardzo długich obradach udało się wyłonić zwycięzców.
Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom za ogromne zaangażowanie!
Wielkimi krokami zbliżają się mikołajki. Przedszkolaki z grupy Serduszek i Jabłuszek nie mogąc doczekać się prezentów od Mikołaja, postanowiły napisać list.
28 listopada w naszej "zerówce" odbyła się Olimpiada Sportowa. Dla dzieci była to moc wyzwań i atrakcji. Mali sportowcy wykazali się dużą zwinnością i bardzo dobrą sprawnością fizyczną. Uczyli się wzajemnej rywalizacji oraz umiejętności przestrzegania zasad sportowego fair play. Uwieńczeniem olimpiady było wręczenie medali.
W szkolnej świetlicy (jak co roku) można było w środę wywróżyć sobie coś milego, zapewnić sobie spełnienie marzeń oraz poznać imię przyszłej sympatii, a to wszystko z okazji obchodów dnia św. Andrzeja oraz za sprawą pani Doroty i pani Klaudii, którym pomagały panie Dominika i Janina oraz uczeń klasy 8b - Emanuel. Uczniowie i wychowawcy bawili się świetnie. Bardzo dziękujemy za sporą dawkę magii!
Zapraszamy chętnych uczniów klas II oraz III do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym "Święta w Bullerbyn". Konkurs będzie dotyczył znajomości wybranych rozdziałów książki pt.: "Dzieci z Bullerbyn".
Szczegóły w regulaminie: Regulamin_konkursu_bibliotecznego_SWIETA_W_BULLERBYN.docx
Ostatni dzień naszych Jejkowickich Dni Promocji Zdrowia. Wśród najstarszych klas odbyły się zajęcia z trenerem personalnym - panem Maciejem Kłoskiem oraz panią kosmetyczką Agnieszką Miłek. Dziewczęta zgłębiały wiedzę na temat naturalnych sposobów dbania o cerę, a chłopcy dowiedzieli się, jak prawidłowo trenować i dbać o swoją sylwetkę.
Pies ratownik z opiekunem w naszej "zerówce"
Kokę - pieska ratownika i pana Tomasza - jego opiekuna poznały niedawno przedszkolaki, dziś ten niezwykły gość zawitał do naszej szkoły. Dla klas pierwszych i "zerówek" była to wspaniała lekcja, podczas której najmłodsi wychowankowie dowiedzieli się o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących nad wodą oraz jak Koka pomaga ratować ludzi. Dzieci mogły posłużyć się sprzętem ratowniczym, a także pogłaskać lub nakarmić pieska przysmakiem.
Klasy piąte w tajniki zdrowego odżywiania i układania zbilansowanej diety wdrożyła pani dietetyk Małgorzata Kazimierska. Wśród uczniów klas szóstych odbył się natomiast pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi.
W ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie rozpoczęliśmy tydzień Jejkowickich Dni Promocji Zdrowia. Dziś klasy trzecie pokazały, jak sprawnie i kreatywnie potrafią stworzyć zdrowe śniadanie. Klasy czwarte uczestniczyły w zajęciach praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi Szweblikowi oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku.
Od dnia 18.11.2024 r. plac zabaw nieczynny do odwołania.
Rada Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jejkowicach
zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
„Zaprojektuj kartkę bożonarodzeniową”.
Regulamin dostępny w zakładce świetlica - konkursy.
Zapraszamy!
Morfeusz Psi Patrol, czyli pies o imieniu Koka oraz Pan Tomasz byli gośćmi w przedszkolu. Pan Tomek, Ratownik WOPR przypomniał przedszkolakom zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz opowiedział o swojej pracy i o tym jak Koka pomaga w ratowaniu ludzi. Dzieci miały okazję posłużyć się sprzętem ratowniczym, pogłaskać lub nakarmić Kokę smaczkiem. Serdecznie dziękujemy za tak niezwykłe spotkanie!
W ubiegłym tygodniu klasy drugie uczesnticzyły w lekcji przyrodniczej. Gościem spotkania byl przedstawiciel Nadleśnictwa Rybnik.
Powered by aSc EduPage