• Regulamin biblioteki

• W BIBLIOTECE OBOWIĄZUJE ZAKAZ SPOŻYWANIA POSIŁKÓW

Biblioteka szkolna jest czynna zgodnie z informacją wywieszoną na drzwiach biblioteki oraz umieszczoną na stronie internetowej szkoły. Godziny pracy biblioteki mogą ulec zmianie

1 . Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

1. Księgozbiór jest udostępniany bezpłatnie.
          2. Biblioteka udostępnia swe zbiory od września do czerwca każdego roku
            szkolnego (w podanych godzinach). Można wypożyczać książki również na okres ferii oraz wakacji.
          3. Uczniowie kończący szkołę nie mogą wypożyczać zbiorów na okres wakacji.
          4. Ze zgromadzonych zbiorów można korzystać:
          1.  wypożyczając je do domu,
          2. czytając lub  przeglądając na  miejscu  (księgozbiór podręczny, czasopisma, materiały biblioteczne),
          1. Jednorazowo można wypożyczyć najwyżej 2 woluminy beletrystyki i 1 lekturę. W uzasadnionych przypadkach nauczyciel-bibiotekarz może zezwolić na wypożyczenie większej liczby książek.
          2. Książki   wypożyczane   są   na   okres   1   miesiąca.
          3. Czytelnicy, którzy zalegają ze zwrotem materiałów bibliotecznych nie mogą wypożyczać żadnych innych materiałów do czasu uregulowania swoich zobowiązań.
          4. Czytelnicy, którzy zalegają ze zwrotem materiałów bibliotecznych dłużej niż 3 miesiące otrzymują punkty ujemne zachowania.
          5. Wykorzystane    materiały    biblioteczne    powinny    być    natychmiast zwrócone do biblioteki, ponieważ czekają na nie inni użytkownicy. W uzasadnionych  przypadkach czytelnik może uzyskać prolongatę wypożyczeń.
          6. Wypożyczone     materiały     należy     chronić     przed     zniszczeniem i zgubieniem.    Czytelnik    powinien    zwrócić    uwagę    na    ich    stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi - bibliotekarzowi.
          7. W przypadku  zagubienia lub zniszczenia  materiałów  bibliotecznych czytelnik zobowiązany jest do odkupienia takiej samej lub wskazanej przez nauczyciela - bibliotekarza pozycji.
          8. Czytelnik może wypożyczać książki jedynie na swoje nazwisko.
          9. Każdy użytkownik biblioteki ma obowiązek zapoznać się z regulaminem biblioteki.
          10. Czytelnicy    nie    przestrzegający    regulaminu    biblioteki    podlegają
            zawieszeniu w prawach czytelnika.