• Działalność SU

• Wybory Rzecznika Praw Ucznia w roku szkolnym 2023/24

5 września Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory na Rzecznika Praw Ucznia. Największym zaufaniem uczniowie obdarzyli panią Barbarę Araszkiewicz.

• DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

• Z okazji obchodów  tzw. "Dnia Nauczyciela" Samorząd Uczniowski przeprowadził audycję przez radiowęzeł. Było wzniośle, ale też wesoło.

• 19.11 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA PRZEMOCY WOBEC DZIECI

• Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na plakat profilaktyczny "NIE ZGADZAMY SIĘ!". Ideą konkursu było rozpowszchnien zjawiska przemocy oraz sposobów jej zapobiegania.

Niech podsumowanie konkursu będzie okazją do refleksji nad tym, jak najmłodsi są chronieni przed krzywdzeniem.  Zjawisko to jest wciąż problemem powszechnym i bardzo poważnym.

Dziecko jako jednostka ludzka posiada prawa wynikające z całokształtu praw człowieka i obywatela, gwarantujące poszanowanie jego tożsamości i godności niezależnie od wieku.

Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka.

Prawo do nietykalności cielesnej oraz wolności od poniżającego traktowania lub karania należy do podstawowych praw człowieka.

Walka z przemocą wobec dzieci to zadanie całego społeczeństwa. Ważna jest nie tylko świadomość rodziców, opiekunów i profesjonalistów, ale także wrażliwość i reagowanie osób, które są świadkami przemocy.

Widzisz przemoc – REAGUJ!

Oto wyniki konkursu:

Kategoria klas I-III:

I miejsce - Kacper Niesobski

II miejsce - Jakub Buszka

III miejsce - Maksymilian Miłek

Kategoria klas IV-VIII:

I miejsce - Ewelina Burek

II miejsce - Tomasz Szulik

III miejsce - Maksymilian Mrozek

• Dzień Dinozaura

• Z okazji zbliżającego się Dnia Dinozaura, Samorząd Uczniowski zaprasił chętnych uczniów klas I-III do wzięcia udziału z konkursie na stworzenie nowego, niespotykanego dinozaura.

Uczniowie klas I-III popisali się niesamowitą pomysłowością.  Pojawiły się m.in. Ogniozaury i Walentozaury. Po długich dyskusjach wyłoniono trzy najlepsze prace.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce - Agata Mazelanik

II miejsce - Jakub Buszka

III miejsce - Zofia Roszak

Obrazek 2021-02-16 14:06:43

• Konkurs "Nasz wierszyk"

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs "Nasz wierszyk" promujący mowę ojczystą. W wierszyku należało użyć archaizmów lub neologizmów.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TELEFONÓW ZAUFANIA DLA DZIECI

• Z tej okazji SU stworzył plakat  o dostęnych formach pomocy dzieciom i młodziezy, którzy mają problemy, ale wstydzą się o nich powiedzieć znajomym osobom.

• WYBORY DO SU NA ROK 2021/2022