• Świetlica

wychowawca świetlicy - mgr Lidia Wojaczek
          wychowawca świetlicy - mgr Joanna Tytko
          wychowawca świetlicy - mgr Hanna Ficek

Świetlica czynna jest codziennie od 6.45 do 16.00. Odbywają się w niej zajęcia opiekuńcze, rekreacyjne i artystyczne. Dzieci mogą liczyć w niej również na pomoc w odrabianiu lekcji..

W świetlicy działają następujące kółka zainteresowań: wokalne, gitarowe, plastyczne.

Nasi uczniowie mają również czas na swobodne zabawy, zgodnie z ich zainteresowaniami - korzysta z licznych gier, klocków i zabawek zgromadzonych w świetlicy.
                     Zwracana
          jest szczególna uwaga na zachowania przejawiające się agresją fizyczną i słowną wśród uczniów oraz łamanie podstawowych zasad życia w grupie i społeczeństwie szkolnym. Eliminowane zachowania negatywne wobec siebie poprzez tłumaczenie ich złego wpływu na poczucie dobrego samopoczucia w grupie. Zwracana jest też uwaga na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej, wdraża się uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, wyrażania swoich potrzeb, przekonań i uczuć oraz dostrzegania ich u innych (kształtowanie postawy asertywnej), ćwiczy się umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami.

• Zespół Szkolno - Przedszkolny w Jejkowicach
      • zsp@jejkowice.pl