• Ubezpieczenie na rok szkolny 2023/2024

• Szanowni Rodzice, Opiekunowie Prawni

Informujemy, że nie istnieją przepisy upoważniające dyrektora szkoły do zawierania umów ubezpieczenia w imieniu rodziców. Takich uprawnień nie ma także rada rodziców - nie może ona podejmować czynności związanych z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów. Rady rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW.
          W związku z powyższym nie możemy zawrzeć polisy grupowej. Jestem po rozmowie z Dyrekcją szkoły i stanowisko kuratorium oświaty jest jednoznaczne co do tej kwestii.
          Skoro przepisy prawa oświatowego nie upoważniają Rad Rodziców do zawierania takich umów -polis, my również nie będziemy zawierać grupowej polisy. Jest to ubezpieczenie dobrowolne dlatego też Rodzice, którzy chcą ubezpieczyć swoje pociechy mogą zrobić to indywidualnie.
          Rada Rodziców nie będzie również rekomendować żadnego ubezpieczenia.

Pozdrawiam Patrycja Bober