• Narodowy program rozwoju czytelnictwa

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021 - 2025

Oddziały przedszkolne biorą udział w "Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025". W ramach programu nasze grupy zostały doposażone w książki i audiobooki będące nowościami wydawniczymi.

Naszym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, rozbudzanie ich ciekawości otaczającego nas świata, rozbudzanie wyobraźni, a przede wszystkim sprawianie naszym wychowankom radości dzięki możliwości zanurzenia się w świat dziecięcej wyobraźni, bajek i baśni, jak i przyzwyczajanie do właściwego korzystania z książek.

• Nowy księgozbiór

• cing elit.

• Konkurs literacko - plastyczny "O czym szumi jesienny wiatr?"

•   I miejsce

Wyróżnienia:

• Kiermasz Książki Przeczytanej

• Szanowni Rodzice! Drogie Dzieci!

Zachęcamy do udziału w Kiermaszu Książki Przeczytanej. Poniżej zamieszczamy regulamin Kiermaszu ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi jego organizacji.

Regulamin Kiermaszu Książki Przeczytanej

1. Organizatorem wydarzenia jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jejkowicach.
          2. Kiermasz odbędzie się w dniach: 23-30.11.2022 r. w godzinach pracy oddziałów przedszkolnych.
          3. Miejsce: strefa rodzica i przedszkolaka przy oddziałach przedszkolnych w ZSP.
          4. Celem Kiermaszu jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych, poprzez wymianę używanych książek dla dzieci. Książki można wymieniać, nie sprzedawać.
          5. W kiermaszu mogą brać udział dzieci z oddziałów przedszkolnych ZSP (pod opieką rodziców lub opiekunów).
          6. Książki przeznaczone do wymiany nie mogą być zniszczone, a ich tematyka adekwatna do wieku dziecka.
          7. Każdy wychowanek oddziału przedszkolnego może przynieść i zabrać do 3 książek. Organizator zastrzega sobie prawo do przyjęcia określonej liczby książek ze względu na ograniczenia przestrzenne.
          8. Przyniesione książki stają się własnością ZSP. Zabrane książki stają się własnością dziecka. Książki, które nie zostaną zabrane wracają do właściciela, który książkę przyniósł.
          9. Książki przyniesione na kiermasz będą poddane kwarantannie.
          10. Uczestnicy Kiermaszu zostaną zapoznani z „Regulaminem Kiermaszu Książki Przeczytanej”. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na książkach podczas kiermaszu.
          11. Uczestnicy Kiermaszu zobowiązują się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i utrzymania porządku wokół stoiska.
          12. Udział w kiermaszu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku Uczestników w trakcie tworzenia przez Organizatora fotorelacji z wydarzenia.
          13. Jednocześnie informujemy, że w rozumieniu ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych, administratorem podanych danych, które będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z organizowanym wydarzeniem jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jejkowicach, ul. Główna 42, 44-290 Jejkowice, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego ul. Główna 42, 44-290 Jejkowice oraz Gminne Przedszkole Publiczne ul. Szkolna 4 i 6, 44-290 Jejkowice, tel. 32 4302562, e-mail: zsp@jejkowice.pl zwany dalej zespołem.

• Kiermasz Książki Przeczytanej - fotorelacja.