• Wielka Liga Czytelników

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW 2022/2023­ – informacje organizacyjne

Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników dla przedszkoli to konkurs skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym organizowany w roku szkolnym 2022/2023.

Celem tego konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz wzmacnianie więzi pomiędzy dzieckiem i rodzicami poprzez wspólne czytanie literatury.

Udział w konkursie jest dobrowolny – chętne dzieci do udziału w konkursie należy zgłosić poprzez wypełnienie przez rodziców formularza zgłoszeniowego i oddanie go wychowawczyni grupy. W formularzu zgłoszeniowym ważne jest podanie adresu mailowego rodzica, na który zostanie wysłany link aktywacyjny do platformy konkursowej. Na niej będą zamieszczane cząstkowe i ogólne wyniki konkursu.

Zgodę na udział w konkursie można odebrać u wychowawczyń grup przedszkolnych lub pobrać i wydrukować: zgloszenie-wlc-dziecko.pdf

Konkurs składa się z dwóch etapów:

1) etap pierwszy do 30.03.2023 r. – polega na czytaniu dziecku przez rodzica/opiekuna co najmniej 5 dowolnych książek z listy konkursowej dla przedszkola oraz uzupełnianiu Pamiętnika Młodego Czytelnika. Lista konkursowa składa się z 20 tytułów książek dla dzieci w wieku przedszkolnym, z których każdy uczestnik wybiera co najmniej 5 dowolnych książek do przeczytania. Pamiętnik to podstawowe narzędzie konkursu – jest to książeczka do rodzinnego uzupełniania na podstawie przeczytanych książek. Każde dziecko otrzyma (na adres mailowy podany w zgłoszeniu dziecka do konkursu) plik z Pamiętnikiem Młodego Czytelnika. Po przeczytaniu książki dziecko tworzy w Pamiętniku Młodego Czytelnika rysunek nawiązujący do treści przeczytanej książki a zadaniem rodzica jest uzupełnienie krótkiego opisu książki na podstawie rozmowy z dzieckiem (np. ulubiona postać, ulubione wydarzenie, itp.). Następnie po przeczytaniu każdej książki Pamiętnik należy przekazać wychowawczyni do sprawdzenia w celu przydzielenia punktów (sprawności), które zostaną wpisane na indywidualnym koncie dziecka na platformie konkursowej. Za jeden opis książki z rysunkiem przyznaje się jedną sprawność. Po sprawdzeniu wychowawczyni zwraca Pamiętnik rodzicowi/opiekunowi/dziecku do dalszego uzupełnienia w domu. Warunkiem ukończenia konkursu przez dziecko jest zdobycie minimum pięciu punków (sprawności).

2) Etap drugi (kwiecień-czerwiec 2023 r.) – wyróżnienie uczestników z kompletem minimum pięciu sprawności i przyznanie nagród.

Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców do udziału w konkursie!

Koordynator konkursu w oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej

Michalina Gawlik-Knura

PAMIĘTNIK MŁODEGO CZYTELNIKA

Pod linkiem znajduje się plik do pobrania i samodzielnego wydruku z Pamiętnikiem Młodego Czytelnika Pamietnik_Mlodego_Czytelnika_2022.pdf