•                                                                           Rok szkolny 2022/2023

1.    Spotkanie z policjantem. Przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, przypomniano uczestnikom w jaki sposób można przejść przez ulicę oraz którym bokiem poruszam się idą do szkoły, kiedy brak chodnika.

2. „Roadpol Safety Days- żyj i pozwól żyć innym.” 16.09.2022 r. w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności przeprowadzona została akcja pod nazwą „Roadpol Safety Day – żyj i pozwól żyć innym”. Działania te koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Z naszej szkoły w akcji wzięły udział klasy II i III. Uczniowie świetnie przygotowali hasła i plakaty związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dzięki tym działaniom podniesiono świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promowano bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

3. Jejkowickie Dni Promocji Zdrowia. Podczas nich w klasach pierwszych odbyła się pogadanka na temat zdrowego odżywiania. Pierwszaki wykonały przepiękne plakaty. Uczniowie klas II i III zamienili się w MasterChefa. Odbyło się spotkanie z przedstawicielami sanepidu na którym poruszono tematykę zdrowego odżywiania. Uczniowie wykonali zdrowe kanapki. Klasy starsze miały zajęcia z pedagogiem specjalnym, psychoterapeutą pod hasłem „Niepełnosprawni są wśród nas”, „Spójrz w siebie” oraz dietetykiem.

4. Między klasowy trudniej gry w 2 ognie- klasy II

5. Apel – „Każdy uczeń na pewno dobrze wie, jak bezpiecznie w zimie można bawić się”.