• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW PODCZAS

POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO "MAŁY OKR"

15 marca grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w powiatowym etapie konkursu recytatorskiego, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Szkołę podstawową reprezentowali: Nikola Szulik (Vb), Maciej Wojaczek (Va) i Jakub Mazelanik (VII a), którzy pracowali pod opieką pani Kamili Porwoł.

Przedstawicielkami oddziałów gimnazjalnych były Anna Jakubiec oraz Julia Sosnowicz, które do konkursu zgłosiła pani Agnieszka Machnik-Hacukiewicz.

Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach przy SP Jejkowice reprezentowali natomiast Nikola Marker (IV b), Kamil Zdziebczok (IV b), Oliwia Rek (VII b) i Olga Czartoszewska (VII b), którym w przygotowaniach do przesłuchań pomagała pani Hanna Jakubowska.

W kategorii klas IV - VI I miejscenagrodę publiczności oraz kwalifikację do kolejnego etapu konkursu otrzymała Nikola Marker. II nagroda powędrowała do Macieja Wojaczka. Nikola Szulik oraz Kamil Zdziebczok otrzymali natomiast wyróżnienia.

W kategorii klas VII i oddziałów gimnazjalnych Olga Czartoszewska zajęła II miejsce, a Oliwia Rek miejsce III oraz nagrodę publiczności. Jakub Mazelanik został wyróżniony.

W kategorii "poezja śpiewana" - przeznaczonej dla uczniów klas VII i oddziałów gimnazjalnych II miejsce zdobyła Anna Jakubiec, a Julia Sosnowicz otrzymała wyróżnienie.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Trzymamy kciuki za Nikolę Marker, która już w kwietniu

będzie uczestniczyła w kolejnym etapie konkursu!

Wyniki konkursu rodzinnego "Wielkanocne ozdoby"

Kategoria: Najciekawsza ozdoba wielkanocna: stroik, wieniec

I miejsce: Milena Wojaczek, Bogusława Wojaczek

II miejsce: Jakub Kolonko, Anna Kolonko

III miejsce: Wioleta Kieś, Beata Kieś

wyróżnienie: Wiktoria Bogusz, Barbara Bogusz

Kategoria: Najciekawsza pisanka

I miejsce: Klaudia Szymura, Lucyna Szymura

II miejsce: Bartłomiej Katryniok, Hanna Katryniok

III miejsce: Aleksander Prządkiewicz, Adriana Prządkiewicz

wyróżnienie: Zuzanna Szymańska, Ewelina Szymańska

Kategoria: Najciekawsza palma wielkanocna

I miejsce: Helena Rojek, Agata Rojek

II miejsce: Martyna Mika, Mateusz Mika, Agata Mika

III miejsce: Aleksandra Norek, Anna Norek, Sylwia Norek

wyróżnienie: Julia Kałuża, Dominika Kałuża

Kategoria: Najciekawsza kartka wielkanocna

I miejsce: Tomasz Szulik, Joanna Szulik

II miejsce: Nikola Buchalik, Monika Buchalik

III miejsce: Kamil Sowa, Magdalena Sowa

wyróżnienie: Jakub Elias, Mirela Elias

Laureatów zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród 18.03.2018 r. o godz. 15.30 podczas kiermaszu wielkanocnego.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i przygotowanie pięknych dekoracji wielkanocnych.

• Zarząd Rady Rodziców zwołuje zebranie w trybie pilnym.

Zapraszamy jednego przedstawiciela Rady Oddziałowej na zebranie, które odbędzie się 12.03.2018r. o godz.17:30 w sali nr 28.

Obecność obowiązkowa.

• Inforamcja

• Dnia 12.03.2018 r. (poniedziałek) od godz. 16.30 do godz. 17.30 odbędą się konsultacje indywidualne dla rodziców uczniów klas I-VII i klas II - III oddziałów gimnazjalnych. Zapraszamy.

• DZIEŃ OTWARTY W ZSB W RYBNIKU

• Zapraszamy uczniów klas III wraz z rodzicami do udziału w dniu otwartym Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku w dniu 7 kwietnia 2018 r. Szczegółowe informacje na stronie:    http://zsbrybnik.pl/2018/03/06/dzien-otwarty-w-zsb/

Ze względów organizacyjnych nie bierzemy udziału w Targach Edukacyjnych - informacje z targów przekaże uczniom i rodzicom pani pedagog Monika Bizgwa.

• KONKURS RODZINNY

WIELKANOCNE OZDOBY

Konkurs ma na celu:

- propagowanie folkloru i tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi,

- pobudzanie inwencji twórczej i fantazji w zakresie wykonywania ozdób wielkanocnych,

- kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy.

Regulamin konkursu:

1. Czas trwania konkursu - 5.03-15.03.2018 r.
            2. W konkursie uczestniczą rodzice wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach (oddziały przedszkolne, klasy I - VII i uczniowie oddziałów gimnazjalnych).
            3. Prace konkursowe prosimy składać w świetlicy szkolnej.
            4. Każda praca powinna zawierać imię i nazwisko
            rodzica (proszę również umieścić imię i nazwisko dziecka uczęszczającego do szkoły podstawowej) oraz nr telefonu kontaktowego.

5. Praca może być wykonana dowolną techniką w formie płaskiej lub przestrzennej.

6. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

7. Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy i nagrody w kategorii:
            - najciekawsza palma wielkanocna,
            - najciekawsza pisanka,
            - najciekawsza ozdoba wielkanocna (stroik, wieniec itp.),
            - najciekawsza kartka wielkanocna.

8. Każdy uczestnik może wykonać dowolną ilość prac w każdej kategorii.

9. Prace zostaną przeznaczone na kiermasz wielkanocny, z którego dochód zostanie przekazany na zakup pomocy dydaktycznych do świetlicy.
            10. Organizatorzy dokonują oceny i wyboru 3 najciekawszych prac w każdej kategorii.
            11. Podsumowanie konkursu i prezentacja prac odbędzie się podczas kiermaszu wielkanocnego organizowanego przez Urząd Gminy Jejkowice.

12. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przekazania prac biorących udział w konkursie na kiermasz wielkanocny.

13.Udział w konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem przez uczestnika konkursu wszystkich warunków regulaminu.

• Zajęcia z WDŻ

• Zajęcia z WDŻ z p.T.Pszczółkowską:

6.III WTOREK - VII B dziewczęta - chłopcy przychodzą godzinę później