• SREBRNA MARTYNA STAROSTA

• Od 8 kwietnia do 5 maja 2018 r. w Sypniewie odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2018. Uczennica naszej szkoły po wielu zmaganiach
            i rozegranych rundach zajęła srebrny medal, co skutkuje powołaniem do KADRY NARODOWEJ JUNIORÓW W ROKU 2018.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowymm

30 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Lyskach zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Naszą szkołę reprezentowali  uczniowie klas gimnazjalnych:

• Natalia Musiolik,
            • Nicola Skupień,
            • Robert Solich,
            • Kasper Miera

oraz uczniowie klas z podstawówki:

• Julia Snopek,
            • Martyna Śmieja,
            • Filip Zynek,
            • Artur Nosiadek.

Na miejscu okazało się, że w kategorii klas starszych do rywalizacji przystąpiła tylko jedna drużyna i tym samym nasi reprezentanci  przeszli do kolejnego etapu - rejonowego.

Zawodnicy z kategorii młodszej, pod okiem policjantów, rozpoczęli swoje zmagania od napisania testu jednokrotnego wyboru, który składał się z dwóch części: przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań. Kolejno, drużyna udzielała I pomocy poszkodowanemu, który doznał urazu głowy i nogi. Ostatni etap dostarczający najwięcej emocji  to tor. Każdy z zawodników ubrany w kask pokonywał slalom, łezkę, żmijkę, rynnę, przenosił przedmiot i przejeżdżał przez równolegle ułożone listewki.

Po zaciętej walce nasza drużyna młodsza zajęła III miejsce, tracąc do II miejsca tylko 4 punkty.

W klasyfikacji indywidualnej Martyna Śmieja uplasowała się na IV miejscu.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i podziwiamy za odwagę oraz  chęci wystartowania w tak trudnym turnieju J

Ewa Nakielska i Sylwia Hyla