• Rok szkolny 2016/2017

1.     Konkurs wiedzy przyrodniczej

16 września 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w IV edycji konkursu  wiedzy przyrodniczo-łowiecko-ekologicznej.

2.     Europejski Tydzień Sportu

W Szkole Podstawowej przebiegał pod hasłem „Pokonaj swoje słabości- dasz radę”. Celem inicjatywy było promowanie podstawowych czynności lekkoatletycznych jakimi są rzuty, biegi i skoki.

3.     „Warsztaty kulinarne- jesienne kiszenie kapusty”

Celem warsztatów było przypomnienie najmłodszym uczniom tradycji oraz  zasad zdrowego żywienia jesienną porą.

4.     Śniadanie Daje Moc

Ogólnopolski program Śniadanie Daje Moc- rola śniadania oraz prawidłowego  żywienia w diecie dzieci.

5.     Andrzejkowy Turniej Tenisa Stołowego

Siódma edycja zawodów szkół im. Jana III Sobieskiego.

6.     Akcja ekologiczno- informacyjna w Szkole Podstawowej w Jejkowicach- „Nie truj sąsiada!

Odbyły się w klasach pogadanki, zapoznano uczniów z ulotkami informacyjnymi.

7.     Innowacja pedagogiczna- „Kochani zróbmy ciszę” w klasach I-VI przeprowadzono konkurs na grę planszową.

8.     Powiatowy finał mini koszykówki dziewczyn i chłopców.

9.     Powiatowe zawody z mini siatkówki.

10.  Dzień Służby Zdrowia

Krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów klas III, którego celem było pokazanie jak dbać o zdrowie oraz w jaki sposób pomagają nam w tym pracownicy służby zdrowia.

11.  Konkurs  Wiedzy o zdrowiu

Celem konkursu było uporządkowanie dotychczasowej wiedzy uczniów oraz poszerzenie ich wiedzy ogólnej na temat szeroko pojmowanych zachowań prozdrowotnych.

12.  Spotkanie artystyczno–profilaktyczne dotyczące uzależnień  „Antymina”.

13.  Spotkanie z przedstawicielami koła pszczelarskiego w Czernicy dotyczące właściwości i zastosowań miodu.