• Zapraszamy!

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
            „ZNACZEK BAŚNIOWY NA PRZYGODĘ GOTOWY”.

Szczegółowy regulamin dostępny w zakładnce świetlica - konkursy.

Prace należy dostarczyć do 13.10.2023r. do świetlicy szkolnej!

• Zapraszamy na zajęcia taneczne!

• Miłośników tańca zachęcamy do udziału w zajęciach koła "Impuls", które działa w ramach współpracy naszej szkoły z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach. Grupa zaczęła rok szkolny z wielkim przytupem i ma już na swom koncie pierwsze sukcesy. Podczas Powiatowego Przeglądu Zespołów Artystycznych w Łukowie Śląskim trio taneczne w skladzie:  Lucyna Kołodziej, Natalia Newe, Amelia Woszczyńska otrzymały wyróżnienie. Natalia zdobyła także nagrodę indywidualną za pokaz solowy. Chętnych zapraszamy do kontaktu z opiekunem koła - panią Michaliną Michalik-Newe.

• Instrukcja obsługi nastolatka

• Klasa 6a przy okazji omawiania jednego z tekstów na języku polskim zajęła się kreatywnym pisaniem. Podczas zajęć powstały bardzo ciekawe INSTRUKCJE OBSŁUGI NASTOLATKA.Warto zaprezentować niektóre z nich. Autorki pozostają anonimowe, mimo to dają nam wiele do myślenia.

• Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych, czyli sobota pracująca;)

• Podczas XIII Powiatowego Przeglądu Zespołów Artystycznych tradycyjnie nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły i gminy. Na malowniczo usytuowanej scenie przy dworze w Łukowie Śląskim wystąpiła Emilia Mazurek - wokalistka oraz zespół taneczny w składzie: Natalia Newe, Lucyna Kołodziej i Amelia Woszczyńska. Natalia miała okazję pojawić się przed publicznością dwukrotnie - również jako solistka. Mimo deszczowej aury, impreza była bardzo udana. Występom towarzyszył m.in. kiermasz rękodzieła i premiera książki dla dzieci. Dużą popularnością cieszyło się malowanie twarzy, zabawy z balonami, zwiedzanie dworu i galerii  oraz fotobudka.  Gratulujemy zarówno organizatorom, jak i naszej reprezentacji - wszystkie dziewczynki stanęły bowiem na podium i wróciły do domu z atrakcyjnymi nagrodami. Uczennice do konkursu przygotowali - p. Michalina Michalik-Newe (taniec) oraz p. Zbigniew Dobrzyński (śpiew).   Życzymy kolejnych sukcesów!

• Pokaz produkcji lodów

• 21 września chętne klasy wzięły udział w pokazie produkcji lodów z wykorzystaniem ciekłego azotu. Uczniowie mieli okazję uczestniczyćw w niezwykłej lekcji chemii - doświadczenia z ciekłym azotem i balonami, aromatoterapia i prelekcja na temat zdrowego żywienia zakończyły się słodkim poczęstunkiem - degustacją wyprodukowanych na oczach dzieci lodów. Porcje było spore, więc i radość uczestników warszatów  przegogromna.

• Pasowanie na Starszaka

• 20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z okazji tego święta grupy Serduszka, Jabłuszka i Truskawki wzięły udział w  PASOWANIU NA STARSZAKA. Uroczystość była bardzo dostojna i  elegancka, na ramieniu każdego przedszkolaka spoczęła "magiczna" kredka, która jak czarodziejska różdżka przeobraziła niedawne maluszki w prawdziwych zerówkowiczów. Życzymy powodzenia na nowym etapie edukacji!

• Koło reporterskie

• Dziś uczennice z koła reporterskiego Oczy Saurona wybrały się na spacer, by utrwalić na fotografiach pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni.

• Kreatywność ma symbol kropki

• 15 września szkołę opanowało kropkowe szaleństwo! Dlaczego? Tego dnia klasy I - III obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki -  święto kreatywności, odkrywania pasji, doceniania talentów oraz uświadamiania sobie, że każdy z nas ma mocne strony, dzięki którym może poczuć się wyjątkowo. Historia tego niezwykłego dnia jest bardzo interesująca, a zapoczątkowała go pewna mała dziewczyna o imieniu Vashti, która dzięki swej nauczycielce odkryła, że ma niebywałe zdolności do malowania... kropek.

Nasi uczniowie i nauczyciele włożyli w piątek ubrania w kropki, ozdobili swoje sale i wykonali specjalnie przygotowane zadania. Pani pedagog umieściła na drzwiach swojego gabinetu ramkę, przy której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia, a w świetlicy z drobniutkih kropek postały prace plastyczne.

Wszyscy bawili się świetnie!

Zachęcamy do obejrzenia szkolnych zdjęć oraz filmiku, który krótko przedstawia historię Dnia  Kropki:

• Bądźmy bezpieczni

• 13 wrześna w naszej szkole rozległ się potrójny sygnał alarmowy, na szczeście była to tylko próbna akcja przeciwpożarowa. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły sprawnie się ewakuowali i w ciągu kilku minut stawili się w wyznaczonym miejscu zbiórki. Dzięki takim treningom regularnie sprawdzamy, czy pamiętamy wszystkie zasady postępowania w sytuacji zagrożenia i możemy czuć się bezpieczniej. Spisaliśmy się na medal. Szkoda tylko, że nie mogliśmy dłużej skorzystać z letniej aury i pozostać na boisku. Po sprawdzeniu obecności wszyscy udali się do szkoły na lekcje i do swoich obowiązków. Nad organizacją próbnego alarmu czuwali pani Ewa Nakielska i pan Tomasz Śmieja. Dziękujemy!

• Pielęgniarka szkolna

Godziny dyżurowania pielęgniarki szkolnej:

- wtorki - 8.00 - 14.00

- środy - 8.00 - 14.00

- czwartki - 8.00 - 14.00

Informujemy, że gabinet pielęgniarki szkolnej znajduje się w sali 209.

• ZAJĘCIA  ADAPTACYJNE

• 5 września wystartowały zajęcia szkolne, tego dnia lekcje rozpoczęły dwugodzinne spotkania adaptacyjne w klasach, których zadaniem było m.in. zredukowanie stresu związanego z powrotem do szkoły po wakacyjnej przerwie. Uczniowie mieli okazję zintegrować się, poznać nowych wychowawców i kolegów lub przywitać się z tymi, których już znali z poprzednich lat. Klasy wspólnie tworzyły swoje wizytówki, które ozdobiły drzwi sal i dodały uroku korytarzom.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024

zapraszamy Rodziców uczniów klas 0 - VIII na zebranie

11 września 2023 r. o godz.16.30.

Po zebraniach w klasach o godz.18.00 odbędzie się spotkanie Przewodniczących Trójek Klasowych na jadalni.